تخت‌های بیمارستانی ارتش در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌گیرد

تخت‌های بیمارستانی ارتش در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌گیرد معاون هماهنگ کننده ارتش گفت:به تمامی بیمارستانهای ارتش ابلاغ شد که همکاری حداکثری با مراکز درمانی استانها داشته باشند و تخت‌های بیمارستان..

تخت‌های بیمارستانی ارتش در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌گیرد

تخت‌های بیمارستانی ارتش در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌گیرد

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت:به تمامی بیمارستانهای ارتش ابلاغ شد که همکاری حداکثری با مراکز درمانی استانها داشته باشند و تخت‌های بیمارستانی به صورت صد درصد در اختیار بیماران کرونایی قرا گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری،معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند زیست محیطی امام رضا (ع) ارتش در نخستین جلسه قرارگاه پدافند زیستی امام رضا (ع) ارتش در سال ۱۴۰۰ که به صورت وبینار با حضور معاونان ستاد ارتش و معاونان هماهنگ کننده نیروهای تابعه و روسای بیمارستان‌های ارتش برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید و مناسبت های پیش رو بویژه ۲۹ فروردین، روز ارتش و حماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان، از اقدامات و فعالیت‌های شبانه‌روزی نیروها و یگان‌های ارتش در سراسر کشور در حوزه مقابله با ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۹، ارتش کنترل دقیق و خوبی در بحث پیشگیری از شیوع کرونا داشته است، گفت: با توجه به موج چهارم شیوع و انتشار این ویروس، در مقطع زمانی خاصی هستیم و با عنایت به حضور کارکنان بعد از تعطیلات نوروزی در محل خدمتشان، کنترل و پایش دقیق تری را می طلبد تا از شیوع، گسترش و اثرگذاری آن برتوان رزم نیروهای مسلح جلوگیری شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش همچنین با اشاره به افزایش تعداد بیماران به شکل تصاعدی در سطح کشور، خاطرنشان کرد: به تمامی بیمارستانهای ارتش در سراسر کشور ابلاغ شده که همکاری حداکثری با مراکز درمانی استانها را داشته باشند و تخت های بیمارستانی به صورت صد درصد در اختیار بیماران کرونایی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی می توانیم این بیماری غیرقابل پیش بینی را کنترل کنیم، افزود: غربالگری، پایش کارکنان، ضدعفونی نمودن مستمر اماکن اداری، ورزشی و سرویس های حمل و نقل از راه‌های کنترل و مقابله با شیوع بیشتر این بیماری منحوس است.

در ادامه این جلسه، امیر مصطفی مداح، معاون بهداشت، درمان، امداد و آموزش پزشکی ارتش، تعدادی از معاونان ستاد ارتش و معاونان هماهنگ کننده نیروها و سازمانهای تابعه و مسئولان ارشد قرارگاه پدافند زیستی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گزارش‌هایی از اقدامات انجام شده و برنامه های پیش رو در زمینه مقابله با ویروس کرونا را ارائه کردند.

افزایش حداکثری خدمت رسانی مراکز درمانی ارتش به مردم، جلوگیری از برگزاری جلسات پر تعداد و همایش های غیر ضرور، ممنوع بودن دید و بازدید نوروزی، رعایت کامل و دقیق دستورالعملها و وضعیت خدمتی با توجه به رنگ بندی ها، زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی با نظارت بیشتر، توجه به اجرای مناسب برنامه های روز ارتش برابر دستورالعمل های ابلاغی و جایگزینی برنامه ها در فضای مجازی به جای برنامه های حضوری و فیزیکی و تداوم پایشهای بهداشتی کارکنان در درب های ورودی پادگان ها و مراکز آموزشی و شهرک های سازمانی از جمله مصوبات اولین جلسه قرارگاه پدافند زیستی ارتش در سال جدید به ریاست امیر دریادار سیاری بود.