بررسی میدانی روستاها توسط دولت سایه/ یک سال در استان‌ها بودیم

بررسی میدانی روستاها توسط دولت سایه/ یک سال در استان‌ها بودیم نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مسئول کارگروه روستا و عشایر دولت سایه، برای پژوهش دقیق بیش از یک سال در استان‌ها زندگی کرد ..

بررسی میدانی روستاها توسط دولت سایه/ یک سال در استان‌ها بودیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مسئول کارگروه روستا و عشایر دولت سایه، برای پژوهش دقیق بیش از یک سال در استان‌ها زندگی کرد و مداوم با روستانشینان و عشایر در ارتباط بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید جلیلی در شبکه اینترنتی خود با عنوان جهاد و جهش، گفت: نگاه ما این است که هر روستا باید سلول جهش کشور باشد. بنابراین صرف ارائه خدمات ابتدایی به روستا، کافی نیست. دولت باید زمینه استفاده حداکثری از همه فرصت‌های روستا از جمله فرصت‌های کشاورزی، گردشگری و فرهنگی را فراهم کند.

وی متذکر شد: ما به سی و یک استان رفتیم و شهر به شهر بررسی کردیم. مسئول کارگروه روستا و عشایر دولت سایه، برای پژوهش دقیق و ارزیابی واقعی، بیش از یک سال در استان‌های مختلف زندگی کرد و مداوم با روستانشینان و عشایر در ارتباط بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: وقتی برنامه حوزه کشاورزی مشخص نباشد، یک سال پیاز کمیاب می‌شود و یک سال دیگر روی دست کشاورزان می‌ماند.

جلیلی ادامه داد: برخی مشکلات در حوزه‌های مختلف بسیار تاسف بار بود. تجهیزات شرکت تعاونی چهار هزار نخل‌کار در سعدآباد بوشهر به علت بدهی توسط بانک تصرف شده بود و قطعات دستگاه‌ها را جدا کرده و می‌فروختند.

وی بیان کرد: شما این اتفاق را با نود هزار معوقه بانکی در دست یازده نفر مقایسه کنید. دولت وظیفه دارد که تولید را تقویت کند نه اینکه بی‌تفاوت باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: تابستان سال نود و هشت از چندین روستای فعال در همدان بازدید کردم. روستای کِردآباد در همدان، بیش از ۲۰۰ واحد تولیدی پوشاک داشت که در ایامی که کشاورزی نداشتند، فعالیت می‌کردند.

جلیلی اظهار داشت: روستای صالح آباد در همدان، تولیدکننده اتاق کامیون بود. صبح جمعه به روستای ویان در همدان رفتم، در هر مغازه‌ای جوانانی بودند که با انگیزه کار تولیدی انجام می‌دادند و درآمد خوبی داشتند.

وی تاکید کرد: دولت اگر منفعل نباشد و ادارات صنعت علاقه‌مند به تقویت خوشه‌های صنعتی و تولیدی بوده و پیگیر کار جوانان باشند و همچنین خدمات لازم را داوطلبانه به آنها ارائه کنند، آن سلول جهش شکل می‌گیرد.