برخی مسئولین باعث وقوع موج چهارم کرونا شدند

برخی مسئولین باعث وقوع موج چهارم کرونا شدند معاون پرستاری وزارت بهداشت، بار بی توجهی های برخی از مسئولین و عدم رعایت پروتکل ها را متوجه کادر بهداشت و درمان دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر، مریم حضرتی، د..

برخی مسئولین باعث وقوع موج چهارم کرونا شدند

برخی مسئولین باعث وقوع موج چهارم کرونا شدند

معاون پرستاری وزارت بهداشت، بار بی توجهی های برخی از مسئولین و عدم رعایت پروتکل ها را متوجه کادر بهداشت و درمان دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، مریم حضرتی، در هفتاد و هفتمین جلسه مدیران پرستاری سراسر کشور که به صورت مجازی برگزار شد، ضمن تبریک سال نو و تقدیر از تلاش‌های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان کشور در مدیریت و مقابله با کووید ۱۹، شرایط فعلی و ورود به موج چهارم کرونا را حساس خواند و افزود: به رغم هشدارها و توصیه‌های مستمر بهداشتی، متأسفانه کشور درگیر موج چهارم کرونا شد و بار بی توجهی‌های برخی از مسئولین و عدم رعایت پروتکل‌ها در سطح جامعه بر دوش کادر درمان و بهداشت کشور تحمیل شد و این در حالی است که خستگی ناشی از سه موج گذشته بر تن پرستاران در خط مقدم مقابله با کرونا هنوز باقی است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت بر نظارت مستمر مدیران پرستاری از مراکز درمانی در جهت کیفی سازی مراقبت‌های پرستاری تاکید کرده و گفت: در موج چهارم که موج شدید تری است، باید مانند موج‌های گذشته این بیماری به شکلی عمل کنیم که مردم مراقبت لازم و با کیفیت دریافت و کمترین خسارت و آسیب را ببینند.

حضرتی نظارت بر مراکز مشاوره و ارائه خدمات پرستاری در منزل را امری مهم عنوان کرده و افزود: میزان فعالیت این مراکز در بحران کرونا افزایش چشمگیری داشته است، لذا نظارت بر کیفیت ارائه مراقبت توسط این مراکز مهم و حیاتی است و بازدید مستمر توسط کارشناسان مدیریت پرستاری دانشگاه‌ها مورد انتظار است.

وی بیان کرد: واکسیناسیون گروه‌های بهداشت و درمان با اولویت کادر درگیر با بیماران کرونا آغاز شده و تلاش می‌شود برای پرستاران مراکز مراقبت در منزل نیز تزریق واکسن انجام شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به فعالیت‌های معاونت پرستاری در سال ۹۹، گفت: جذب ۲۴ هزار پرستار، برگزاری اولین آزمون صلاحیت حرفه‌ای، ابلاغ آئین نامه تأسیس مراکز ارائه مراقبت طولانی مدت(LTC)، ابلاغ آئین نامه مراقبت تسکینی، طرح پرستار پیگیری، ایجاد ردیف سوپروایزر کنترل عفونت، یکسان سازی حقوق پرسنل شرکتی در دانشگاه‌های مختلف، ابلاغ آئین نامه کمک پرستاری، تشویق یکهزار نفر از کادر پرستاری درگیر کرونا، افزایش قابل ملاحظه پرستاران نمونه کشوری و تقدیر از زوج‌های پرستاری که در ایام کرونا و بدون برگزاری مراسم زندگی مشترکشان را آغاز کردند، از جمله فعالیت‌های معاونت پرستاری در سال ۹۹ بود که به ثمر نشست.

وی، تعرفه گذاری خدمات پرستاری را به عنوان یک اولویت در دستور کار معاونت پرستاری وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود: امیدواریم که این مهم در سال جاری اجرایی شود.