بانک‌های خراسان شمالی به مصوبات کارگروه رفع موانع تولید توجه کنند

بانک‌های خراسان شمالی به مصوبات کارگروه رفع موانع تولید توجه کنند بجنورد- رئیس کل دادگستری خراسان شمالی اجرای مصوبات کارگروه رفع موانع تولید استان توسط بانک‌ها را الزامی دانست و گفت: دادستان‌ها باید ب..

بانک‌های خراسان شمالی به مصوبات کارگروه رفع موانع تولید توجه کنند

بانک‌های خراسان شمالی به مصوبات کارگروه رفع موانع تولید توجه کنند

بجنورد- رئیس کل دادگستری خراسان شمالی اجرای مصوبات کارگروه رفع موانع تولید استان توسط بانک‌ها را الزامی دانست و گفت: دادستان‌ها باید با مدیران متخلف برخورد قاطع داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اسدالله جعفری صبح پنج شنبه در ستاد اجرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری خراسان شمالی اظهار کرد: دستگاه قضائی از تمام ظرفیت‌های موجود در تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری استفاده خواهد کرد و در این راستا به مراجع و مدیرانی که از اجرای مقررات مرتبط با حوزه حمایت از تولید امتناع می‌کنند، هشدار می‌دهیم.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی به ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های بانکی در امر تولید و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره داشت و ضمن انتقاد از سهم ناچیز بانک‌های خصوصی در زمینه حمایت از تولید، از مدیران این بانک‌ها خواست تا نقش بیشتری در کمک به واحدهای تولیدی به عهده بگیرند.

وی افزود: بانک‌ها از خروج منابع مالی استان به خارج خراسان شمالی جلوگیری کرده و حداقل تلاش کنند مطابق استانداردها و تعهدات، سهم خود را در سرمایه گذاری درون استانی ایفا کنند.

حجت الاسلام جعفری تصریح کرد: انطباق برنامه‌ها و عملکرد بانک‌ها با سازوکارهای قانونی به ویژه بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بانک مرکزی ضروری است لذا دادستان‌های حوزه‌های قضائی استان می‌بایست ضمن نظارت جدی بر این موضوع، در صورت عدم رعایت ضوابط و مقررات و نیز عدم تمکین بانک‌ها از مصوبات ستاد استانی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، قاطعانه برخورد و تعقیب قضائی مسئولین و مدیران ذیربط را در دستور کار قرار دهند.

رئیس ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با انتقاد از وضعیت نابسامان در قیمت گذاری و عرضه گوشت قرمز و فراز و نشیب در تأمین گوشت مرغ مورد نیاز استان، تشکیل صف‌های طولانی و تجمع در مقابل نانوایی‌ها و کمبود نان را غیر قابل قبول دانست و گفت: مدیران اجرایی ذیربط باید در اسرع وقت چاره اندیشی کنند.