بازرسی از ۳۲ هزار واحد صنفی طی طرح نظارتی نوروز

بازرسی از ۳۲ هزار واحد صنفی طی طرح نظارتی نوروز قزوین-رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: طی برگزاری طرح نظارتی نوروز ۱۴۰۰ از ۳۲۱۹۳ واحد صنفی و خدماتی در استان قزوین بازرسی به عمل آمده است.
به گزارش خبرگ..

بازرسی از ۳۲ هزار واحد صنفی طی طرح نظارتی نوروز

بازرسی از ۳۲ هزار واحد صنفی طی طرح نظارتی نوروز

قزوین-رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: طی برگزاری طرح نظارتی نوروز ۱۴۰۰ از ۳۲۱۹۳ واحد صنفی و خدماتی در استان قزوین بازرسی به عمل آمده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین عزیزاله افضلی با اعلام این خبر اظهار کرد: بازرسان این سازمان با حضور دائم در بازارهای سطح استان از تعداد ۳۲۱۹۳ واحد صنفی خدماتی بازرسی داشته‌اند.

وی افزود: در پی این بازرسی تعداد ۲۰۲۸پ رونده تخلف به ارزش ۲۳۰ میلیارد ریال برای واحدهای متخلف تشکیل شده است.

او اظهار داشت بالغ بر ۳۵۰ واحد صنفی در طی این مدت به دلیل عدم رعایت موارد قانون نظام صنفی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمپ شده‌اند.

دکتر افضلی اعلام داشت: بازرسان این سازمان به بیش از ۱۵۰۰ واحد صنفی نیز تذکر داده که در صورت نادیده گرفتن این تذکرات برای آنها نیز پرونده تخلف تشکیل خواهد شد.

رئیس سازمان صمت قزوین یادآور شد: در این بازده زمانی بیش از ۳۷۲ واحد نانوایی نیز مورد بازرسی قرار گرفت.

وی در پایان از عموم شهروندان قزوینی تقاضا کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از قبیل فروش اجباری کالا، گران فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، احتکار و … مراتب را به تلفن ۱۲۴ اعلام نمایند.