ایران از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها حمایت می‌کند

ایران از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها حمایت می‌کند نماینده ویژه ایران در امور افغانستان در دیدار با نماینده شخصی دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان، از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها حمای..

ایران از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها حمایت می‌کند

نماینده ویژه ایران در امور افغانستان در دیدار با نماینده شخصی دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان، از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ژان آرنو، نماینده شخصی دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان و مسائل منطقه که در رأس هیئتی جهت رایزنی در خصوص مسائل افغانستان به تهران سفر کرده است، با محمد ابراهیم طاهریان فرد، مشاور وزیر امور خارجه و نماینده ویژه ایران در امور افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات تحولات جاری افغانستان از جمله روند گفتگوها و وضعیت امنیتی در آن کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طاهریان با اشاره به اینکه صلح و امنیت در افغانستان را به مثابه صلح و امنیت در جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم، از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها حمایت و آمادگی کشورمان برای همکاری در زمینه تسهیل و پیشبرد گفتگوهای بین الافغانی را اعلام و بر لزوم حفاظت از دستاوردهای مردم افغانستان در دو دهه گذشته تاکید کرد.

طرفین همچنین از افزایش خشونت‌ها در افغانستان طی ماه‌های گذشته ابراز نگرانی کرده و خواهان کاهش خشونت‌ها و جلوگیری از تلفات غیرنظامیان شدند.