انگلیس با رمزگزاری سر به سر فیس بوک مقابله می کند

انگلیس با رمزگزاری سر به سر فیس بوک مقابله می کند وزیر کشور انگلیس معتقد است فیس بوک چشم خود را به روی این موضوع بسته که رمزگزاری سر به سر پیام رسان ها به سواستفاده از کودکان در فضای آنلاین دامن می‌زن..

انگلیس با رمزگزاری سر به سر فیس بوک مقابله می کند

وزیر کشور انگلیس معتقد است فیس بوک چشم خود را به روی این موضوع بسته که رمزگزاری سر به سر پیام رسان ها به سواستفاده از کودکان در فضای آنلاین دامن می‌زند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، پریتی پتل وزیر کشور انگلیس قصد دارد در یک میزگرد مجازی با موضوع رمزگزاری سر به سر پیام‌ها از شرکت‌های فناوری از جمله فیس بوک بخواهد به وظیفه اخلاقی خود عمل کنند و اقدامات بیشتری برای حفاظت از کودکان انجام دهند.

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های بزرگ از فناوری‌های مختلف برای شناسایی تصاویر مربوط به کودک آزاری و ردیابی آزار جنسی در پیام‌های خصوصی استفاده می‌کنند. اما نگرانی‌هایی و جود دارد که رمرگزاری سربه سر فیس بوک مسنجر و اینستاگرام (هر دو متعلق به فیس بوک) این اقدامات را بی استفاده کند.

در این میان انجمن خیریه NSPCC معتقد است پیام رسانی خصوصی جبهه سواستفاده جنسی آنلاین از کودکان است. در این میز گرد که به میزبانی NSPCC برگزار می‌شود، پتل از شرکت‌های فناوری می‌خواهد تا هنگام فروش تبلیغات روی موبایل و بازی‌های آنلاین امنیت کودکان را در نظر بگیرند.

طبق نظر سنجی این خیریه که توسط YouGov انجام شده، اگر پلتفرم‌ها نشان دهند با استفاده از رمزگزاری سر به سر امنیت کودکان به خطر نمی‌افتد، پشتیبانی مردم از این فناوری دو برابر خواهد شد.

همچنین تخمین زده می‌شود در صورت استفاده از رمزگزاری سر به سر در فیس بوک مسنجر و اینستاگرام، حدود ۷۰ درصد از گزارش‌های سواستفاده از کودکان در سر اسر جهان از بین می‌رود.

پیش بینی می‌شود پتل به این موضوع اشاره کند که فیس بوک چشم خود را به روی این موضوع بسته که رمزگزاری سر به سر پیام رسان ها به سواستفاده از کودکان در فضای آنلاین دامن می‌زند.

او در این میزگرد خواهد گفت: متأسفانه در زمانی که باید اقدامات بیشتری انجام شود، فیس بوک برای اجرای رمزگزاری سر به سر فشار وارد می‌کند. سواستفاده از تصاویر کودکان وسیع‌تر می‌شود اما این شرکت همچنان قصد دارد چشمان خود را به روی این مشکل ببندد که از طریق رمزگزاری سر به سر دسترسی به تمام محتوای پیام‌ها مسدود می‌شود.

این قابل قبول نیست و نمی‌توانیم اجازه دهیم شرایطی به وجود بیاید که در آن توانایی نیروی پلیس برای مقابله با اقدامات مجرمانه و حفاظت از قربانیان کاسته شود.