اقامت ۲۳ هزار گردشگر در مراکز اقامتی استان کرمان

اقامت ۲۳ هزار گردشگر در مراکز اقامتی استان کرمان کرمان – مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۹ تا ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، ۲۳ هزار گردشگر در مراکز اقامتی تحت پوشش..

اقامت ۲۳ هزار گردشگر در مراکز اقامتی استان کرمان

اقامت ۲۳ هزار گردشگر در مراکز اقامتی استان کرمان

کرمان – مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۹ تا ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، ۲۳ هزار گردشگر در مراکز اقامتی تحت پوشش این اداره‌کل اقامت داشتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی کرمان، فریدون فعالی با اشاره به شعار نوروز ۱۴۰۰ مبنی بر سفر مسئولانه و ایمن اظهار کرد: گردشگران ورودی به استان کرمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغی در مراکز اقامتی استان کرمان اعم از هتل، مهمانپذیر، پانسیون، خانه مسافر و اقامتگاه‌های بوم‌گردی اسکان داشتند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان افزود: در ایام نوروز ۱۴۰۰ اقامت مسافران نوروزی استان کرمان تنها در مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری دارای پروانه بهره‌برداری از سوی این اداره کل فراهم شد و سایر اماکن اقامتی از جمله مدارس، مهمانسرای ادارات و دستگاه‌های اجرایی اجازه هیچ گونه اقامتی را نداشتند.

او به بازدید ۸۵ هزار گردشگر از موزه‌ها و اماکن تاریخی و ۲۷۹ هزار گردشگر از جاذبه‌های طبیعی این استان اشاره و بیان کرد: این استان دارای بیش از ۲۰ موزه مشارکتی و غیرمشارکتی، ۷ اثر ثبت جهانی، ۷۰۰ اثر ملی و ۷ هزار اثر شناخته شده است که در سالهای گذشته میزبان تعدادی زیادی از گردشگران ایرانی و خارجی بود.

فعالی خاطرنشان کرد: با توجه به تداوم کرونا در ایام نوروز برای حفظ بیشتر سلامت گردشگران و همچنین جامعه میزبان، هیچ توصیه و دعوتی برای حضور گردشگر در استان نداشتیم اما تأسیسات گردشگری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به مسافرانی که به این استان سفر کردند، خدمات مورد نیاز را ارائه کردند.