افزایش ۶۲ درصدی کشفیات هنگ مرزی در استان

فرمانده هنگ مرزی استان آذربایجان غربی: کشفیات هنگ مرزی استان آذربایجان غربی در سال جاری 62 درصد افزایش داشته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از سلماس؛ سردار حسین خانی فرمانده هنگ مرزی استان آذربایجان غربی در آیین تودیع و معارفه فرمانده هنگ مرزی سلماس اظهار داشت: آنچه که مهم است تلاشهای شبانه روزی مرزبانان و نیروهای مسلح ما برای امنیت مرزهای شهرستان ها و استان است.
وی گفت: تمامی نیروهای مسلح ما دوش به دوش هم برای حفظ امنیت کشور در سرما و گرما در نقاط صفر مرزی در مقابل دشمنان سینه سپر کرده اند و از هیچ خدمتی دریغ نمی کنند.
فرمانده هنگ مرزی استان گفت: در بحث قاچاق که یکی از عوامل اصلی ضربه بر اقتصاد کشور است در دستور کار قرار گرفته و برای ریشه کن کردن پدیده شوم قاچاق همراه با شعار سال، جهش مبارزه با این معضل را در سطح استان رقم زده ایم تا جایی که امسال توانسته ایم نسبت به سال گذشته در جلوگیری از ورود و خروج و کشفیات انواع کالاهای قاچاق خصوصا در زمینه احشام و کالای ضد فرهنگی ۶۲ درصد افزایش به مبلغ ۱۰۲۳ میلیارد و ۲۴۱ میلیون تومان برآورد شده را داشته ایم.
خانی افزود: مبارزه با قاچاق کالا یکی از عوامل موثر در رونق تولیدات داخلی و میدان دادن به جوانان این مرز و بوم که می توانند با اتکا به علم و دانش خود در عرصه تولید و شکوفایی صنعت داخلی قدمهای بسزایی برداشته و مشکل بیکاری را ریشه کن کنند.
فرمانده هنگ مرزی استان اظهار داشت: استان آذربایجان غربی استعداد بالایی از نظر صنعت، خصوصا در زمینه تولیدات دامی و کشاورزی را داراست که با همیاری مسئولین و حمایت از تولیدات داخلی می توان ریشه بیکاری را در استان برچید و زمینه های سوق جوانان به عرصه تولید را فراهم کرده تا زیرساخت های لازم برای از میان بردن قاچاق را فراهم ساخت.
وی همچنین با اشاره به حوزه هوشمندسازی در مرزبانی استان گفت: این حوزه یکی از راهبردهای مرزبانی کشور است که بخشی از زیرساخت های لازم فراهم شده و امروز توان آن را داریم تا درنقاط صفر مرزی توسط سیستم های اوپتیکی و الکترونیکی مرزهای کشور و عبور و مرور را رصد کنیم و این سیستم ها روز به روز در حال تکمیل و ارتقا هستند.

سرهنگ رضا اسدی
در پایان این مراسم سرهنگ رضا اسدی به مدت سه سال بعنوان فرمانده هنگ مرزی شهرستان سلماس انتصاب و از زحمات سرهنگ مجید قویدل فرمانده سابق هنگ مرزی تقدیر به عمل آمد.

خبرنگار: مهدی ایرانپور