اعمال برخی محدودیت ها برای سالن های پذیرایی در همدان

اعمال برخی محدودیت ها برای سالن های پذیرایی در همدان همدان- فرماندار همدان گفت: فعالیت رستوران‌ها و غذاخوری‌های همدان تا اطلاع ثانوی صرفاً بصورت بیرون بر مجاز است.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد علی محمد..

اعمال برخی محدودیت ها برای سالن های پذیرایی در همدان

اعمال برخی محدودیت ها برای سالن های پذیرایی در همدان

همدان- فرماندار همدان گفت: فعالیت رستوران‌ها و غذاخوری‌های همدان تا اطلاع ثانوی صرفاً بصورت بیرون بر مجاز است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد علی محمدی در ستاد مدیریت کرونا شهرستان همدان اظهار کرد: چادرهای برپا شده به منظور عرضه اقلام بهداشتی باید با تعداد محدود و تحت نظارت بیشتر فعالیت کنند.

وی با اشاره به مشاهده عرضه اقلام بهداشتی متفرقه و مشکل سد معبر برخی از این چادرها افزود: اکیپ بازرسی متشکل از فرمانداری، مرکز بهداشت، سازمان صمت و شهرداری ضمن بررسی موضوع نسبت به جمع آوری چادرهایی غیر ضروری اقدام نمایند.

فرماندار همدان با بیان اینکه فعالیت رستوران‌ها و غذاخوری‌ها تا اطلاع ثانوی صرفاً بصورت بیرون بر مجاز است یادآورشد: عادی انگاری در وضعیت شیوع کرونا خطر بزرگی است که ما را تهدید می‌کند و تاکید داریم بویژه در واحدهای صنفی کنترل پروتکل هاب بهداشتی بیشتر شود.

وی با تشکر از همکاری مردم در مراسم چهارشنبه سوری و عدم حضور پنجشنبه و جمعه آخر سال در آرامستان همدان اظهار کرد: با توجه به دور اندیشی و بلوغ اجتماعی در مرکز استان تاکنون وضعیت زرد قرار داریم اما این وضعیت شکننده است و باید همچنان به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام نمائیم.

محمدی یادآور شد: افزایش حضور در مراکز خرید، سفرها و رفت و آمد ها در ایام نوروز از جمله مهمترین مواردی است که باعث شده در آستانه ورود به یک شرایط نامناسب و پیک چهارم شیوع کرونا باشیم.

وی با اشاره به روند افزایشی تعداد مراجعات، تست‌های مثبت، موارد بستری و فوتی کرونا تصریح کرد: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک با میزان شیوع کرونا ارتباط مستقیم دارد.

فرماندار همدان افزود: در شرف ماه مبارک رمضان هستیم و با رعایت بیشتر پروتکل‌ها باید به نحوی عمل کنیم تا در وضعیتی قرار نگیریم که در ماه میهمانی خدا مجبور به عدم برگزاری مراسم معنوی و محدودیت فعالیت مساجد باشیم.