اعتبار مقرر شده از محل کرونا هنوز به هلال احمر داده نشده است

اعتبار مقرر شده از محل کرونا هنوز به هلال احمر داده نشده است رئیس جمعیت هلال احمر نسبت به عدم دریافت مبلغی که مقرر شده بود از محل اعتبارات کرونا در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گیرد، انتقاد کرد.
به گزا..

اعتبار مقرر شده از محل کرونا هنوز به هلال احمر داده نشده است

اعتبار مقرر شده از محل کرونا هنوز به هلال احمر داده نشده است

رئیس جمعیت هلال احمر نسبت به عدم دریافت مبلغی که مقرر شده بود از محل اعتبارات کرونا در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گیرد، انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی در نخستین جلسه شورای مدیران با تاکید بر اینکه اولویت‌های هلال احمر در سال ۱۴۰۰ همان اولویت‌های سال گذشته است، افزود: حوزه امداد و ارائه آموزش‌های همگانی با محوریت خانه‌های هلال، مهمترین اولویت‌های هلال‌احمر در سال جاری است.

وی با بیان اینکه سال گذشته شارژ انبارهای امدادی و نوسازی ناوگان لجستیک با اعتبارات مناسبی محقق شد، تاکید کرد: یکی از اصلی ترین حوزه‌های هلال احمر، امداد و نجات و هزینه‌های لازم در حوزه شارژ انبارها است.

همتی ادامه داد: بازسازی و راه اندازی مجدد اردوگاه‌های جوانان و همچنین راه اندازی ۵۰۰۰ خانه هلال بنابر تاکید رئیس جمهوری، در سال جدید نیز باید مورد توجه دبیرکل و مسئولان هلال احمر باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر بر مضاعف شدن زحمات همه هلال احمری‌ها در سال جدید نیز تاکید و اظهار کرد: هلال احمر همچون گذشته در سال جاری نیز به دور از حواشی انتخابات و بدون ورود به مسائل سیاسی، محور فعالیت خود را خدمت به مردم می‌داند.

همتی در ادامه با بیان اینکه اعتبارات باید برابر ضوابط قانونی و چارچوب‌های موجود هزینه شود، افزود: حوزه خزانه‌داری پیش از سال و در روزهای ابتدایی سال جدید، تلاش فراوانی کردند تا پرداختی‌های مناسبی انجام شود اما هنوز از ایده‌آل فاصله داریم. انتظار می‌رود این روند در سال جدید هم ادامه دار باشد.

وی با انتقاد از عدم دریافت مبلغی که مقرر شده بود از محل اعتبارات کرونا در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گیرد گفت: هنوز بخشی که قرار بود از محل کرونا در اختیار جمعیت هلال احمر قرار بگیرد، به حساب این جمعیت واریز نشده است.