استقبال ائتلاف النصر از نتایج گفتگوی راهبردی عراق و آمریکا

استقبال ائتلاف النصر از نتایج گفتگوی راهبردی عراق و آمریکا ائتلاف پارلمانی النصر عراق به ریاست العبادی، از نتایج دور سوم گفتگوی راهبردی بین عراق و ایالات متحده آمریکا استقبال کرد.
به گزارش خبرگزاری مه..

استقبال ائتلاف النصر از نتایج گفتگوی راهبردی عراق و آمریکا

استقبال ائتلاف النصر از نتایج گفتگوی راهبردی عراق و آمریکا

ائتلاف پارلمانی النصر عراق به ریاست العبادی، از نتایج دور سوم گفتگوی راهبردی بین عراق و ایالات متحده آمریکا استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراقی نینا، ائتلاف پارلمانی النصر به رهبری حیدر العبادی نخست وزیر اسبق عراق از نتایج دور سوم گفتگوی راهبردی بین عراق و ایالات متحده آمریکا استقبال کرد. بدین خاطر که این گفتگوها وضعیت حضور نیروهای آمریکایی در عراق را مشخص کرده و ماموریت های آنها را صرفا به ماموریت های آموزشی و مستشاری محدود کرده است.

این ائتلاف پارلمانی با صدور بیانیه ای در عین حال خواستار اجرایی کردن یک توافق فنی برای مشخص کردن تاریخ خروج نیروهای رزمی آمریکا از عراق شد.

در بیانیه ائتلاف النصر از مواضع و سیاست های دولت عراق که منافع و حاکمیت عراق را در نظر گرفته حمایت شده است.

در پایان دور سوم گفتگوی راهبردی عراق با ایالات متحده آمریکا بیانیه مشترکی صادر شد که بر اساس آن همکاری همه جانبه در تمام مسائل بحث شده طرفین مورد تاکید قرار گرفت.

در این نشست که شامگاه چهارشنبه برگزار شد و نمایندگان دولت محلی اقلیم کردستان عراق نیز در آن حضور داشتند؛ موارد امنیتی و مبارزه با تروریسم، اقتصاد، انرژی و محیط زیست، مسائل سیاسی و روابط فرهنگی با طرف آمریکایی تبادل نظر شد.