استارت تیم والیبال جوانان با عطایی از چهارم اردیبهشت

استارت تیم والیبال جوانان با عطایی از چهارم اردیبهشت سرمربی تیم ملی والیبال جوانان اعلام کرد اردوی گروه نخست شاگردانش از چهارم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون وا..

استارت تیم والیبال جوانان با عطایی از چهارم اردیبهشت

استارت تیم والیبال جوانان با عطایی از چهارم اردیبهشت

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان اعلام کرد اردوی گروه نخست شاگردانش از چهارم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال جوانان ایران، از ۳۱ شهریورماه امسال مسابقات قهرمانی جوانان زیر ۲۱ سال جهان را پیش رو دارد. با اعلام بهروز عطایی، اردوی گروه نخست ملی‌پوشان از چهارم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

به گفته سرمربی تیم ملی جوانان، لیست اسامی کادر فنی و سرپرستی تیم ملی به همراه لیست نهایی اردونشینان تا قبل از شروع رسمی اردوها طی هفته جاری اعلام می‌شود.

سرمربی تیم ملی جوانان با تاکید بر اینکه اردوی ملی‌پوشان جوان با تعداد نفرات محدودتری در مقایسه با تیم ملی نوجوانان استارت خواهد خورد، گفت: حدود ۴۵ الی ۵۰ بازیکنی که در گذشته به تیم ملی نوجوانان دعوت شده و برای این تیم بازی کرده بودند به همراه بازیکنانی که سابقه بازی در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور و لیگ برتر را دارند به اردوی تیم ملی جوانان دعوت می‌شوند.

به گفته عطایی مشکلی هم بر سر راه تیم ملی جوانان وجود دارد: مشکل بزرگ ما این است که مسابقات جوانان آسیا را نداشتیم و به همین دلیل یک مرحله عقب هستیم. با این حساب و برای اینکه بتوانیم از تمام ظرفیت‌های والیبال ایران استفاده کنیم، یکی، دو مرحله از اردوهای‌مان، درگیر شناسایی بازیکنانی خواهد شد که کمتر دیده شده‌اند.

سرمربی تیم ملی جوانان قصد دارد اردوهای تیم ملی را در ۲ گروه برگزار کند: بازیکنان دعوت شده به اردو را به ۲ گروه تقسیم می‌کنیم. اردوی گروه نخست از چهارم و اردوی گروه دوم از هفدهم اردیبهشت ماه آغاز می‌شود. در پایان اردوی دوم که تقریباً روزهای پایانی اردیبهشت خواهد بود، به جمع ۲۰ الی ۲۲ بازیکن نهایی می‌رسیم و کار اصلی اردوهای تیم ملی با بازیکنان نهایی شروع می‌شود. سعی خواهیم کرد برنامه اردوها را بر اساس ۱۲ بازیکنی که قرار است به مسابقات جهانی اعزام شوند، تنظیم کنیم.

عطایی درخصوص تعداد اردوهای داخلی و محل برگزاری اردو نیز گفت: حدود ۱۲ اردو برای تیم ملی جوانان در نظر داریم. محل اصلی برگزاری اردوها در تهران است. اما ممکن است برخی استان‌ها و یا باشگاه‌ها که شرایط مناسبی به لحاظ کیفیت زمین و رفاه بازیکنان دارند برای میزبانی از اردونشینان از ما دعوت به عمل آورند. این احتمال وجود دارد که برخی اردوها را در شهرهای دیگری به جز تهران برگزار کنیم. برگزاری ۵ الی ۱۰ بازی تدارکاتی با تیم‌های خارجی از دیگر برنامه‌های سرمربی تیم ملی جوانان است: قبل از حضور در مسابقات قهرمانی جوانان زیر ۲۱ جهان، چند اردوی تدارکاتی خارج از کشور خواهیم داشت.

در حال حاضر نه مکان برگزاری اردوهای خارجی مشخص است و نه تیم‌هایی که قرار است با آن‌ها بازی تدارکاتی داشته باشیم. اما در برنامه‌ریزی‌هایم برای تیم ملی جوانان، حدود ۵ تا ۱۰ بازی تدارکاتی در کشورهای اروپایی در نظر گرفته‌ام. این احتمال وجود دارد که بعد از رایزنی با چند تیم حاضر در مسابقات جهانی، در یک کشور مشترک اردوی تدارکاتی برگزار کنیم تا نقاط ضعف و قوت خود و حریفان‌مان را ارزیابی کنیم.

مسابقات قهرمانی جوانان زیر ۲۱ سال جهان از ۳۱ شهریور تا ۱۱ مهرماه به میزبانی مشترک بلغارستان و ایتالیا به صورت مشترک برگزار می‌شود. مرحله نهایی مسابقات نیز در ایتالیا برگزار خواهد شد.