اجرای رزمایش ضیافت الهی و توزیع کمک مومنانه در نوشهر

اجرای رزمایش ضیافت الهی و توزیع کمک مومنانه در نوشهر نوشهر- رزمایش ضیافت الهی از محل اجرای نیات واقفان و عواید موقوفات با حضور مسئولان استانی و شهرستانی با رعایت پروتکل های بهداشتی در نوشهر اجرا شد.
ح..

اجرای رزمایش ضیافت الهی و توزیع کمک مومنانه در نوشهر

اجرای رزمایش ضیافت الهی و توزیع کمک مومنانه در نوشهر

نوشهر- رزمایش ضیافت الهی از محل اجرای نیات واقفان و عواید موقوفات با حضور مسئولان استانی و شهرستانی با رعایت پروتکل های بهداشتی در نوشهر اجرا شد.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در حاشیه رزمایش کمک مومنانه در امامزاده محمد (ع) نوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه یکی از عملکردهای فاخر اوقاف در ماه رمضان، رزمایش ضیافت الهی است، افزود: اوقاف از محل موقوفات و درآمدها برابر نیات واقفان خیراندیش کمک‌هایی را در سطح استان بین نیازمندان در قالب طرح افق و ضیافت الهی توزیع می‌کند.

وی افزود: طرح ضیافت الهی در تمامی شهرها از جمله نوشهر انجام شد و پیش بینی می‌شود در ماه رمضان ۱۲ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شود.

وی با اظهار اینکه بسته‌های معیشتی کمک‌های مومنانه طرح ضیافت از محل عوائد موقوفات تهیه شده است، گفت: ارزش ریالی هر سبد معیشتی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

حجت الاسلام حیدری با عنوان اینکه در ماه رمضان به دلیل اعمال محدودیت‌های کرونایی، برنامه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه و امامزادگان اجرا نشد، اظهار داشت: امیدواریم با بهترشدن شرایط در نیمه دوم شاهد اجرای برنامه‌ها باشیم.

ابراهیم مشایخ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نوشهر نیز با بیان اینکه ماه رمضان ماه انفاق و ایثار است، افزود: اداره اوقاف و امور خیریه نوشهر به منظور صیانت از اجرای نیات واقفین خیراندیش و جلوگیری از پراکندگی در اجرا و جهت دهی به نحوه و مصرف و هزینه کرد عوائد حاصله از درآمد موقوفات متصرفی مرتبط با نیات تعزیه داری، روضه خوانی و اطعام مرتبط با ماه مبارک رمضان اقدام به برپایی رزمایش ضیافت الهی کرده است.

وی افزود: با توجه به اجرای پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در برگزاری مراسم‌ها در مساجد و بقاع متبرکه با عنوان طرح رزمایش ضیافت الهی با رویکرد تهیه و توزیع ۲۵۰ بسته غذایی به ارزش ۵۰۰ هزار تومان از محل عوائد موقوفه مرحوم آقامیرزا حسن خان اقتدار الممالک در بین مجاورین بقاع متبرکه و حاشیه شده اقدام شده است.

مشایح تصریح کرد: این طرح به منظور ترویج فرهنگ وقف و اجرای نیات واقفین و همچنین روحیه مواسات، همدلی و کمک مومنانه به اقشار کم درآمد اجرا شده است.