آمادگی ساخت و تعمیر هر گونه شناور در کشور وجود دارد

آمادگی ساخت و تعمیر هر گونه شناور در کشور وجود دارد انزلی- رئیس سازمان صنایع دریایی گفت: در صنایع دریایی آمادگی کامل جهت طراحی، تأمین، ساخت، تجهیز و تعمیر انواع سازه‌های دریایی و شناورهای خدماتی پشتیب..

آمادگی ساخت و تعمیر هر گونه شناور در کشور وجود دارد

انزلی- رئیس سازمان صنایع دریایی گفت: در صنایع دریایی آمادگی کامل جهت طراحی، تأمین، ساخت، تجهیز و تعمیر انواع سازه‌های دریایی و شناورهای خدماتی پشتیبانی تجاری، تفریحی و گردشگری وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، دریادار امیر رستگاری ظهر چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از شناور دروگر سنبل آبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز با تکیه بر دانش و توان متخصصان داخلی، اولین شناور دروگر بومی ساخت مهندسان صنایع دریایی شهید تمجیدی انزلی مورد بهره برداری قرار گرفت و این اعتماد به صنایع داخلی قابل تقدیر است.

وی افزود: این گونه کارها ایجاد فرصت برای جوانان این کشور است تا توانمندی خود را در راستای خدمت به کشورشان بروز دهند.

امیر رستگاری با اشاره به ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر ساعت برای ساخت این شناور دروگر، تاکید کرد: امروزه آمادگی کامل خود جهت ارائه خدمات به سایر بخش‌ها و ارگان‌های دریایی در زمینه طراحی، تأمین، ساخت، تجهیز و تعمیر انواع سازه‌های دریایی و شناورهای خدماتی پشتیبانی تجاری، تفریحی و گردشگری وجود دارد.

وی با اشاره به صرفه جویی ۶۰ درصدی ارزی ساخت این شناور نسبت به نمونه مشابه خارجی آن، تصریح کرد: تمامی قطعات اصلی نظیر سامانه رانش، سامانه انتقال و کانوایر، قدرت سیستم‌های کنترلی داخلی و بومی است.

امیر رستگاری به همکاری پنج شرکت دانش بنیان با مجموعه صنایع دفاع برای ساخت این شناور اشاره کرد و ادامه داد: این شناور به لحاظ قدرت دو برابر نمونه خارجی قدرت داشته و دارای راندمان کاری بهتری نسبت به نمونه خارجی خود دارد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با اشاره به اینکه آمادگی ساخت شناورهایی از این دست در سایزها و مقیاس‌های بالاتر و بزرگ‌تر وجود دارد، گفت: با تأمین اعتبار از سوی سازمان صنایع دریایی نمونه‌های دیگری از شناورهای دروگر سنبل آبی در مدت زمان کمتر از شش ماه طراحی و ساخته شود.