آخرین دستاوردها و توانمندی‌های «آجا» به رئیس قوه قضائیه ارائه شد

آخرین دستاوردها و توانمندی‌های «آجا» به رئیس قوه قضائیه ارائه شد بخش‌هایی از آخرین دستاوردها و توانمندی‌های ارتش امروز در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، بصورت ویدیو کنفرانسی از نقاط مختلف کشور به رئیس ..

آخرین دستاوردها و توانمندی‌های «آجا» به رئیس قوه قضائیه ارائه شد

بخش‌هایی از آخرین دستاوردها و توانمندی‌های ارتش امروز در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، بصورت ویدیو کنفرانسی از نقاط مختلف کشور به رئیس قوه قضائیه ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه امروز (چهارشنبه) به مناسبت روز ارتش و در آستانه سالروز شهادت شهید سپهبد سید محمدولی قرنی در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش حضور یافت و در جریان بخش‌هایی از مهمترین اقدامات و دستاوردهای ارتش در زمینه قدرت پهپادی، اشراف اطلاعاتی، خودکفایی، آمادگی‌های عملیاتی و حضور مقتدرانه ارتش در مرزهای زمینی، هوایی، دریایی و آب‌های بین‌المللی قرار گرفت.

در این بازدید امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، در سخنانی با خیر مقدم به رئیس قوه قضاییه، مهمترین راهبردهای ارتش در ارتقای اقتدار ملی را تشریح کرد.

وی با برشمردن فرازهایی از مهمترین اقدامات راهبردی ارتش طی ۴ دهه گذشته،گفت: به‌رغم اعمال شدیدترین تحریم‌های ظالمانه دشمنان، در سایه رهنمودهای دوراندیشانه فرمانده معظم کل قوا و همت و تلاش بی‌وقفه آحاد کارکنان ولایتمدار ارتش و پشتیبانی و همراهی خانواده بزرگ و نجیب آنان، ارتش جمهوری اسلامی ایران توفیقات و دستاوردهای بسیار بزرگ و تعیین کننده در زمینه‌های مختلف زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی داشته است.

همچنین امیر سرتیپ حسین ولیوند فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گزارشی از مهمترین فعالیت‌های نقش‌آفرین و تعیین کننده استادان این دانشگاه در دوران هشت سال دفاع مقدس و رفع نیازهای آموزشی نیروهای مسلح ارائه کرد.

در این برنامه، فرماندهان نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش به صورت ویدیو کنفرانس و برخط، بخشی از اقدامات راهبردی، عملیاتی، خودکفایی و آموزشی را ارائه کردند.

همزمان با ارائه گزارش فرمانده نیروی زمینی ارتش، مأموریت‌ها و اقدامات عملیاتی تعدادی از یگان‌های این نیرو از جمله، مرکز صنایع خودکفایی «یا علی (ع)» هوانیروز اصفهان، پایگاه هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان و مرکز تولید، بهینه سازی تجهیزات زرهی، توپخانه و الکترونیک شهید زرهرن به صورت ویدیو کنفرانس در ارتباط با رئیس قوه قضاییه ارائه شد.

در نیروی پدافند هوایی ارتش نیز ضمن ارائه توانمندی‌های این نیرو در حوزه رصد و کنترل شبانه‌روزی آسمان ایران اسلامی توسط سامانه‌های راداری ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتباط مشابه با پایگاه راداری شهدای سوباشی همدان و مراکز عملیات منطقه‌ای و استقرار سامانه‌های پدافند هوایی برقرار شد.

ارائه بخشی از توانمندی‌های پهپادی نیروی هوایی ارتش و ارتباط تصویری با پایگاه‌های هوایی شهید لشگری مهرآباد در بازآماد انواع جنگنده‌ها و هواپیماهای بزرگ ترابری و شهید بابایی اصفهان با تعدادی از هواپیماهای جنگنده و همچنین کارخانجات منطقه یکم دریایی بندرعباس و مراکز بهینه‌سازی زیرسطحی‌ها از دیگر برنامه‌های اجرا شده در حضور آیت‌الله رئیسی بود.

ارتباط با فرمانده ناوگروه هفتاد و چهارم اعزامی نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد و بین‌المللی شمال اقیانوس هند و ارائه توانمندی‌های ناوبندر مکران یکی دیگر از برنامه‌های انجام شده توسط نیروی دریایی در جریان بازدید رئیس قوه قضاییه از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش بود.

در ادامه آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه، با اهدای یک جلد قرآن کریم به ارتش از ارتش برای کسب سه سال پی در پی رتبه برتر سلامت مالی تجلیل کرد.

امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش نیز با اهدای یک جلد کلام‌الله مجید به رئیس قوه قضائیه از حضور وی در ارتش تقدیر کرد.

همچنین نشان فداکاری اعطایی فرمانده معظم کل قوا به ارتش توسط رئیس قوه قضاییه به خانواده شهید سرهنگ مرتضی زرهرن شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.

بازدید از اتاق جنگ دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش و همچنین حضور در کلاس‌های درس این دانشگاه با حضور دانشجویان ایرانی و خارجی، از دیگر برنامه‌های آیت‌الله رئیسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتنی است، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه و امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در ابتدای ورود به دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش به مقام شامخ شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.

فرزندان شهید مرتضی زرهرن، از شهدای مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با ذکر دلنوشته‌ای به آیت الله رئیسی خوشامد گفتند.

شایان ذکر است، در این برنامه حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ دادرس جانشین فرمانده کل ارتش، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و معاونان آجا و نیروهای چهارگانه ارتش با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیز حضور داشتند.