ضرورت حمایت های تغذیه ای از بیماران گرفتار ویروس انگلیسی

ضرورت حمایت های تغذیه ای از بیماران گرفتار ویروس انگلیسی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: حضور کارشناسان و مشاوران تغذیه در بیمارستان‌ها از اهمیت بالایی در کنترل بیماری کرونا برخوردار است.
ب..

ضرورت حمایت های تغذیه ای از بیماران گرفتار ویروس انگلیسی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: حضور کارشناسان و مشاوران تغذیه در بیمارستان‌ها از اهمیت بالایی در کنترل بیماری کرونا برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری مهر، نادر توکلی، به خدمات ارزشمند تغذیه دانان در دوران پاندمی کرونا اشاره کرد و این خدمات را یک زنجیره کلیدی در بخش مشاوره، پیشگیری و درمان بیماری‌ها دانست.

وی گفت: رژیم درمانگر با تکیه بر دانش، مهارت و تخصص خود راهکارهای علمی برای سالم زیستن را استخراج کرده و دانش تغذیه را به شکل عملی به مخاطب عام ارائه می‌دهد.

توکلی ادامه داد: در شرایط فعلی که با تداوم بحران شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور مواجه هستیم، حضور فعال کارشناسان و مشاوران تغذیه در بیمارستان‌ها در عرصه تغذیه بالینی از اهمیت بالایی در کنترل بیماری برخوردار است.

وی افزود: انتظار می‌رود با تلاش و پیگیری تمامی افرادی که در عرصه تغذیه و رژیم درمانی فعالیت می‌کنند، شاهد کنترل و بهبود روز افزون شاخص‌های تغذیه‌ای و وضعیت درمان و حمایت‌های تغذیه‌ای بیماران به ویژه مبتلایان به ویروس جهش یافته در مراکز درمانی باشیم.